Pasaulinė moterų verslumo diena – 2018 m. lapkričio 19 d.

Pasaulinė moterų verslumo diena, t. y. Women’s Entrepreneurship Day (WED), yra viena iš didžiausių iniciatyvų, propaguojančių moterų verslumą ir finansinį augimą. Ji yra švenčiama lapkričio 19 d. 144 šalių.

New York, 2018 lapkričio 16

Pasaulinės moterų verslumo dienos iniciatyvą sugalvojo ir jos ambasadore tapo Wendy Diamond, kuri yra gerai žinoma dėl daugybės bestselerių ir karjeros JAV televizijoje. Pirmą kartą Pasaulinė moterų verslumo diena buvo švenčiama 2014 m. lapkričio 19 d. Jungtinių Tautų Organizacijos būstinėje Niujorke. 

Pasaulinė moterų verslumo diena – tai veiksmai, kurių tikslas yra palaikyti ir sustiprinti verslių moterų poziciją visame pasaulyje. Tai taip pat puiki proga išskirti moteris, kurios pasiekė sėkmę ir dabar įkvepia kitas, bei kartu atsakyti į klausimą, kodėl verta investuoti į jų verslumą. Moterys – daugiau nei pusė pasaulio populiacijos, bet mažiau nei trečdalis verslininkų, kas reiškia, kad moterys yra didelė neišnaudoto verslumo potencialo dalis.*

Pasaulinė moterų verslumo diena – socialinis judėjimas, kurio esmė yra naudoti tarptautinį bendradarbiavimą ir stiprinti pagrindinius moteriškos lyderystės įgūdžius visame pasaulyje. 
Women’s Entrepreneurship Day

Kompanijoje „Mary Kay“ mūsų didžiausia galia yra moterys, kurios žino, ko nori, sugeba pildyti savo svajones ir kasdien savo veiksmais rodyti, jog nėra neįmanomų dalykų. Mūsų pagrindinis devizas „Turtiname moterų gyvenimą“ – tai ne tik gražūs žodžiai, bet ir tikslas, kurį nuosekliai realizuojame. „Mary Kay“ konsultantės su pasididžiavimu pasakoja apie savo darbą, apie tai, kaip pasikeitė jų gyvenimas ir mąstymas, kaip jos vieną kartą išdrįso žengti žingsnį ir dabar tai duoda vaisių. Jos žino, kaip pasiekti iškeltą tikslą – tiek profesinį, tiek asmeninį. Jos ne tik išmoko siekti daugiau ir daugiau norėti iš gyvenimo, bet ir dovanoja džiaugsmą kitoms moterims. Kartais sunku patikėti jų optimizmu, bet kaip jos pačios sako, tą jėgą joms suteikia kitos moterys – tos, kurios įveikia panašias kasdienio gyvenimo kliūtis ir parodo, jog jas galima įveikti, nors ne visuomet yra lengva. 

Kasmet lapkričio 19 d. yra verslių moterų šventė. Moterų, kurios yra savo įmonių savininkės ir kurių karjeros esmė yra nuosavas verslas. Kodėl reikia žiūrėti į moteris, kaip į lygius verslininkus rinkoje?  Kaip skaitome Verslumo ambasadorės Lenkijoje** puslapyje:

  • Moterys – daugiau nei pusė pasaulio populiacijos, bet mažiau nei trečdalis verslininkų, kas reiškia, kad moterys yra didelė neišnaudoto verslumo potencialo dalis.
  • Moterys investuoja 90 % savo pajamų į savo šeimas ir vietinę bendruomenę, pasirinkdamos geresnes mokyklas savo vaikams, geresnį medicininį aptarnavimą ir sveikesnį maistą. Užtat vyrai investuoja tik 30 %-40 % savo pajamų į savo šeimas.
  • Moterys sprendžia apie 20 bilijonų JAV dolerių kasdienes išlaidas, kas yra apie 70 % visų pasaulio pirkinių vertės.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą rasite svetainėje: www.womenseday.org.

Mes žavimės visų verslių moterų entuziazmu ir nuoseklumu ir linkime jums daugybės pergalių bei milžiniško pasitenkinimo tuo, ką jūs darote!

„Mary Kay“ komanda 

* http://www.premieribc.org/wiadomosci/swiatowy-dzien-przedsiebiorczosci-kobiet-womens-entrepreneurship-day-17-listopada-2017/
** https://www.ambas.org/swiatowy-dzien-przedsiebiorczosci-kobiet/