Eksperto akimi
Martyna Orłowska (kosmetologas)
Šiais laikais vis populiaresnis yra ekologinis gyvenimo būdas. Vis daugiau dėmesio skiriame perkamų daiktų efektyvumui, saugumui ir kokybei. Niekas neabejoja, kad toks išmintingas požiūris į pirkimo procesą yra mums labai naudingas. Tą patį galima pasakyti taip pat apie kosmetikos produktus.
Šiandien norėčiau pasikalbėti apie natūralią kosmetiką, nes pastaruoju metu tai tapo labai stipria tendencija. Taigi... Kuo natūrali kosmetika skiriasi nuo kitų rinkoje prieinamų prekių?
Jos sudėtyje yra labai didelė augalinės kilmės komponentų (ekstraktų, aliejų, hidrolatų), mineralų koncentracija, be to joje yra švelnių konservantų bei valomųjų medžiagų. Jei tokiose priemonėse yra naudojami gyvulinės kilmės komponentai, tai tik medus ir pienas bei jų dariniai. Verta pažymėti, kad natūralūs komponentai yra gaunami tik iš augalų, kurie auga savo tempu griežtai prižiūrimuose ūkiuose, be sintetinių trąšų ir augalų apsaugos priemonių. Be to, natūralūs produktai pasižymi mažu žaliavų (pvz. augalinių) perdirbimo laipsniu. Dažniausiai tai džiovinimas, spaudymas, filtravimas ar destiliavimas, todėl šie komponentai pasižymi didele vitaminų, vertingų ir maitinamųjų medžiagų koncentracija. Kitas privalumas, kuris yra itin svarbus tiems, kuriems rūpi ekologija, gali būti faktas, kad daugelis gamintojų naudoja įpakavimus, kurie yra biologiškai skaidūs arba tinka grąžinamajam perdirbimui.
Kosmetikos rinka siūlo vis didesnį natūralios kosmetikos asortimentą. Bet, kodėl galime būti tikri, jog tai, kas parašyta ant etiketės yra tiesa, o ne tušti pažadai? Renkantis prekę, reikia atkreipti dėmesį, ar šis produktas turi atitinkamus sertifikatus, garantuojančius jo kokybę. Taip galime būti ramūs, kad kiekviename gamybos etape – pradedant augalų sėja ir baigiant produkto gamyba – buvo laikomasi griežčiausių standartų. Viena iš svarbiausių ir labiausiai prestižinių organizacijų, suteikiančių tokius sertifikatus, yra „ECOCERT“. Tai nepriklausoma tarptautinė organizacija, įsteigta 1991 metais Prancūzijoje ir veikianti daugiau kaip 80 šalių. „ECOCERT“ sertifikatas reiškia, kad kiekviename gamybos proceso etape kosmetika atitinka griežtus reikalavimus – tiek renkantis žaliavas ar tikrinant jų tiekėjus, tiek kiekviename gamybos etape, įskaitant įpakavimą. Taip galime būti tikri, kad produktą, kurį naudojame, kruopščiai ištyrė nepriklausoma sertifikuojanti organizacija ir kad jo sudėtyje yra mažiausiai 90 % natūralių arba natūralios kilmės komponentų.
Ne drabužiai puošia žmogų, o graži oda. Oda, kuri yra didžiausias mūsų kūno organas.