• Šeši svarbiausi patarimai gerai savijautai
 • Vitaminas C – Super antioksidantas
 • Išgyvenimas saulėje

ŠEŠI SVARBIAUSI PATARIMAI GERAI SAVIJAUTAI

 • Odos priežiūra
  Vienas iš geriausių būdų atrodyti geriau – tai išlaikyti mūsų odą sveiką ir švytinčią.

 • Drėkinimas ir teisinga mityba. 
  Vandens gėrimas padeda išlaikyti odos drėgnumą ir elastingumą, kuris gali sumažinti smulkių linijų ir raukšlių matomumą. Taip pat, subalansuotos mitybos laikymasis, įtraukiant daug šviežių vaisių ir daržovių. Šiuose produktuose yra daug natūralių antioksidantų, kurie gali padėti jūsų odai atrodyti sveikai ir gražiai.
 • Pratimai.
  Reguliarūs pratimai pagerina kraujotaką, kuri suteikia jūsų odai sveiką švytėjimą. Mankšta taip pat gali sumažinti streso metu gaminamus hormonus, kurie gali įtakoti aknės atsiradimą. Netiesioginiai įrodymai rodo, kad kai užsiimate mankšta, jūsų streso lygis sumažėja. Sumažinant stresą sumažėja antinksčiai. Sumažina hormonų gamybą, kas padeda kontroliuoti aknę. Reguliari mankšta taip pat padidina prakaitavimą, kuris savo ruožtu atkemša poras.
 • Leisti laiką su draugėmis.
  Atsipalaiduoti, juoktis, bendrauti – visa tai turi teigiamą poveikį jūsų mintims ir kūnui.
 • Sumažinti stresą.
  Vienas iš streso sumažinimo būdų yra masažas. Jis padeda atsipalaiduoti ir pagreitina kraujo cirkuliaciją. Masažas taip pat pašalina negyvas odos ląsteles, o tai skatina ląstelių atsinaujinimą. Rezultatas yra sveikesnė, geriau atrodanti oda.
 • Pakankamai miego. 
  Atrodo, kad mums niekada nebus gana! Miegas yra būtinas išlaikant jūsų metabolizmą, tačiau jis taip pat yra svarbus jūsų odos sveikatai. Pavyzdžiui, miegas atpalaiduoja veido raumenis ir tai padeda sulyginti raukšles ir linijas ant jūsų veido. Be to, miego trūkumas gali pakeisti jūsų kraujagyslių tonusą ir dėl to gali atsirasti patamsėjimai ar pabrinkimai po akimis.
WIT C

VITAMINAS C - SUPER ANTIOKSIDANTAS

ODOS PAŽEIDIMO REZULTATAI

Jūsų oda yra veikiama daugybės veiksnių visą dieną. Oksidacinį stresą sukeliantys laisvieji radikalai, kurie dėl natūralaus metabolizmo yra gaminami ląstelėse ir yra nestabilūs. Bet koks laisvųjų radikalų prasiveržimas gali būti įtakojamas ozono, cigarečių dūmų ir saulės. Nuolatinis poveikis laisviesiems radikalams sukelia didelę žalą odai. Taip pat gali būti sutrikdytas kolageno ir elastino  gamybos procesas.

To mes tikrai nenorime, kadangi kolagenas yra labai svarbus palaikant ir stiprinant odą, o elastinas padeda “greitai sugrąžinti” odą į vietą po tūkstančio veido išraiškų, kurias atliekame kasdien. Senstant ląstelės dalijasi lėčiau, o kolageno ir elastino atsargos padeda mažinti atsirandančią žalą.

VITAMINAS C Į PAGALBĄ

Vienas iš geriausiai veikiančių laisvųjų radikalų padarytą žalą yra vitaminas C, taip pat vadinamas askorbo rūgštimi. Per laiką, žmonės netenka gebėjimo natūraliai pagaminti vitamino C, todėl mes turime šio svarbaus vitamino gauti iš išorės. Vitaminas C yra būtinas odai, kadangi jis tiesiogiai skaido laisvuosius radikalus, skatina kolageno gamybą ir apsaugo odą, kad ji atrodytų sveikai ir gražiai. Pasak dermatologų, vitaminas C turi labai svarbią reikšmę stiprinant kolageno gamybos procesą. Kadangi kūnas negali pats savaime pagaminti vitamino C, yra naudinga jį naudoti papildomai, kad oda atrodytų sveika.

Witamina C

IŠGYVENIMAS SAULĖJE

Per pastaruosius 31 metus daugiau žmonių turėjo odos vėžį nei sudėjus visas kitas vėžio rūšis, tačiau laimei nuo to galima apsisaugoti. Moksliniai tyrimai įrodė, kad kasdienis priemonių, apsaugančių nuo saulės, naudojimas gali sumažinti galimybę susirgti viena iš odos vėžio formų.*

Taip pat, 90 proc. pastebimų senėjimo požymių yra susiję su saulės poveikiu.*

Geriausia yra pasirinkti priemonę nuo saulės, kuri:
 • Apsaugo nuo kenksmingų spindulių.

  Saulės spinduliuose yra kenksmingų ultravioletinių B ir A spindulių. UVB spinduliai yra įprastai siejami su nudegimu saulėje. UVA spinduliai įsigeria daug giliau į odą ir gali sukelti ankstyvą odos senėjimą, raukšles ir amžiaus dėmes. Tiek UVB, tiek UVA spinduliai kenkia odai ir gali sukelti odos vėžį – netgi debesuotomis ir žiemos dienomis.
  Priemonės nuo saulės sugeria, atspindi arba išsklaido UV spindulius apsaugodamos nuo saulės. Yra du priemonių nuo saulės tipai – fizinis ir cheminis:
  • Fizinio tipo priemonės nuo saulės atspindi ir išsklaido UV spindulius prieš tai, kol susigeria į odą. 
  • Cheminio tipo priemonės nuo saulės sugeria UV spindulius prieš jiems padarant žalą
Learn how to choose the best sunscreen.

 • Į kurį įeina plati apsauga SPF 15 arba didesnė.
 • Priemonės, turinčios SPF 15 ir daugiau, 93% apsaugo odą nuo nudegimo. Plataus spektro priemonės nuo saulės apsaugo tiek nuo UVB, tiek nuo UVA spindulių.
 • Lengvai naudojamas. 
  Užtepkite priemonės nuo saulės gausiai atvirose vietose, ypatingai kruopščiai naudokite ant veido, ausų, kaklo ir rankų. Priemonė turėtų būti naudojama pakartotinai – bent kas dvi valandas arba po plaukiojimo, didelio prakaitavimo arba išsidžiovinus rankšluosčiu.

Kitas būdas, kaip galite apsisaugoti nuo kenksmingų spindulių yra buvimas šešėlyje ir apsaugančių priemonių, tokių kaip kepurės, akiniai nuo saulės, dėvėjimas.

Visos “Mary Kay” priemonės nuo saulės yra rekomenduojamos “Odos vėžio fondo” organizacijos.


* www.skincancer.org

Recommended by the Skin Care Foundation. Recommended as an effective sunscreen.